قانون مجریان ذیصلاح ساختمانبه گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه کمیسیون چهار نفره برای تعیین تکلیف مسائل نظام مهندسی ساختمان افزود: این قانون مالکان را ملزم می کند که برای اجرای ساختمان خود فقط از پیمانکاری استفاده کنند که دارای صلاحیت حرفه ای است.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این قانون مردم شاهد ساخت ساختمان هایی استاندارد، ایمن و مقاوم خواهند بود.

وی با اشاره به اجرای قانون مجریان ذیصلاح برای ساختمان های گروه «د» گفت: اجرای این قانون نیازمند اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم است.

زرگرپور به اجرای طرح شناسنامه فنی و ملکی ساختمان نیز اشاره کرد و افزود: این طرح از اول اردیبهشت امسال برای ساختمان های گروه «د» (ساختمانهای بیش از 10 طبقه یا دارای مساحت بیش از پنج هزار متر مربع) اجرایی خواهد شد.

وی برقراری هماهنگی و تعامل کامل بین دو نهاد شهرداری و نظام مهندسی را برای ارتقاء فعالیت های مهندسی ضروری برشمرد و گفت: برخی از اختلافات گذشته بین شهرداری و نظام مهندسی، موجب سوء استفاده تعدادی از متخلفان شده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تا پایان سال گذشته 14 هزار و 750 مهندس دارای پروانه در استان مشغول فعالیت بودند، اظهار کرد: 64 درصد از این مهندسان 20 درصد فعالیت حرفه ای داشته ولی حدود یک درصد از مهندسین تا سه برابر ظرفیت فعالیت کردند.

کمیسیون چهار نفره برای تعیین تکلیف مسائل نظام مهندسی ساختمان با ترکیب معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار یا معاون شهرسازی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

قانون مجریان ذیصلاح به استناد مواد چهار، 30 و 34 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب اسفند ماه 1374 مجلس شورای اسلامی و بند (د) تبصره (6) قانون بودجه سال 1386 کل کشور برای ایجاد هماهنگی در اجرای ساختمان های مشمول این قانون تدوین و مصوب شده است.

گروه «د» شامل ساختمانهای بیش از 10 طبقه با هر متراژ زیر بنا و ساختمانهای کمتر از 10 طبقه با زیر بنای بیش از پنج هزار مترمربع است.

/ 0 نظر / 26 بازدید