جشنواره * نقد فضا و بناهای شهری *

 حضور هنرمندان بنام در جشنواره * نقد فضا و بناهای شهری *


به گزارش ستاد خبری جشنواره،بهرام عظیمی هنرمند کاریکاتوریست درخصوص جشنواره «نقد بناها و فضای شهری» گفت: از نظر من مخاطب اصلی بخش کارتون جشنواره «نقد بناها و فضای شهری» مردم هستند.

آثار کاریکاتوریست ها می تواند آنها را تحت تاثیر قرار دهد و سطح آگاهی جامعه را در خصوص بناها و فضای شهری ارتقا دهد.

وی در خصوص داوری آثار کارتون گفت: آثار بسیار زیادی به این جشنواره ارسال شده بود که تعداد آثار خوب و حرفه ای نیز بسیار بود. از این رو انتخاب آثار را برای داوران سخت کرده بود. به همین خاطر زمان زیادی به داوری آثار اختصاص یافت.

کارگردان فیلم انیمیشن« تهران 1500» از حضور معروف ترین هنرمندان کاریکاتوریست در این جشنواره سخن گفت و افزود: اصولا کاریکاتوریست های مطرح و معروف زمانی در جشنواره ای شرکت می کنند که هم آن جشنواره از اعتبار بالایی برخوردار باشد ؛هم از لحاظ موضوع مناسب باشد که خوشبختانه جشنواره «نقد بناها و فضای شهری» هم اعتبار دارد و هم موضوع «بناها و فضای شهری» دور از ذهن نیست و این موضوع برای هر کاریکاتوریستی در هر منطقه و شهری ، کاملا ملموس است و هنرمند می تواند دیدگاه خودش را به تصویر بکشد .

بهرام عظیمی در پایان روند اجرایی جشنواره «نقد بناها و فضای شهری» را تاکنون مطلوب ارزیابی کرد و موفقیت این جشنواره را در گرو برگزاری نمایشگاهی با کیفیت به همراه اطلاع رسانی خوب عنوان کرد. نخستین مسابقه سراسری عکس و کارتون «نقد فضا و بنای شهری» در دو بخش «سیما و منظر شهری» و «زندگی در فضای شهری» توسط معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، در هفته اول خرداد ماه در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 38 بازدید