ابلاغ طرح‌های جامع - تفصیلی

ابلاغ طرح‌های جامع - تفصیلی مصوب 3 شهر استان یزد


به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، مسعود جعفریان افزود: این طرح در اجرای ماده 42 آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران، اسفند ماه سال گذشته برای اجرا به رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: طرح های مصوب جامع – تفصیلی سه شهر عقدا ، احمدآباد اردکان و مروست که تا افق 1405 پیش بینی و تهیه شده برای اجرا از سوی شهرداری ها و سایر دستگاههای ذیصلاح به استاندار یزد ابلاغ شده است.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: بر اساس مساحت و حریم شهرها در طرح های ابلاغی، شهرداری های هر شهر طبق قانون مکلفند در برنامه توسعه و عمران شهر بر اساس ضوابط مقررات ابلاغ شده در طرح، ساخت و سازهای شهری را کنترل و نظارت کنند.

جعفریان تاکید کرد: بر این اساس شهرداری ها مکلفند مجوز و پروانه های ساخت و ساز و اجرای طرح های توسعه شهری را مورد دقت و بررسی قرار دهند.

وی درباره مساحت طرح های مصوب نیز گفت: مساحت طرح ها به تفکیک در شهر عقدا با وسعت 189 هکتار ، در شهر احمدآباد 201 هکتار و در شهرمروست 259 هکتار اعلام شده است.

/ 0 نظر / 25 بازدید